Welkom bij Scouting Hasselo

Scouting Hasselo
Jean Louis Pisuissestraat 46
7558 LS Hengelo
074-277 4530

JOTA 2016

Geplaatst op 16 oktober 2016 door Dennis Hiemstra

Afgelopen weekend was het weer tijd voor de jaarlijkse JOTA. Dit jaar zijn we als Scouting Hasselo weer actief bezig geweest met dit internationale evenement. Samen met 4 andere groepen uit Hengelo zijn we de uitdaging aangegaan om een leuk en uitdagend programma neer te zetten. Voor de bevers en welpen hield dit in dat ze verschillende spellen op de eigen blokhut gingen doen. De spellen bestonden onder andere uit het contact maken met andere groepen via de radio, het uitvoeren van een doolhof met een blinddoek om en het praten via blikken en touw.

Na de lunch gingen de bevers en welpen weer naar huis en kwamen de scouts aan. Na het klaarmaken van de bedden voor de nacht, zijn de scouts begonnen aan een fietsspel. Tijdens dit spel moesten de scouts langs verschillende posten om daar  opdrachten uit te voeren. Deze opdrachten waren te vinden bij de andere scoutinggroepen van Hengelo. De opdrachten bestonden uit een doolhof, het maken van een zo ver mogelijke verbinding met de radio en andere communicatieopdrachten. ’s Avonds was er voor de scouts nog een verbinding met Megan die momenteel in Finland zit, waar ook een quiz gehouden werd.

Voor de Explorers en de Stam was er ’s avonds ook een fietshike, die uitgevoerd werd met een GPS. Tijdens deze hike waren er verschillende posten waar ze de nieuwe coördinaten konden vinden voor het volgende punt. Met een radiozender, morse en andere technieken werden de coördinaten op creatieve manier gecommuniceerd naar de groepjes. Bij alle verenigingen in Hengelo zijn ook weer opdrachten uitgevoerd om punten te verdienen.

Na een uitdagende dag was het voor alle groepen tijd om even uit te rusten en nog het een en ander te praten met andere groepen via de zender. Daarna was het tijd voor de welverdiende nachtrust. Voor de meeste leden zit PE1ORG/J (onze call, uitgesproken als Papa Echo 1 Oscar Romeo golf strook Jota) de komende dagen nog wel in het geheugen 😉

Alle leden en organisatie bedankt voor het gezellige weekend. Dion en Vincent bedankt voor de technische en gezellige ondersteuning!

met een grote radiogroet,

de Jota-organisatie

 

voor de foto’s

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-19-54

De welpen praten met andere groepen via de radio

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-19-28

De mast

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-17-48

Onze trouwe radioset

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-15-11

Het opbouwen

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-15-19

Vragen stellen aan andere groepen

whatsapp-image-2016-10-16-at-20-19-51whatsapp-image-2016-10-16-at-20-03-32

test